*وقتی مدرسه می‌رفتم خیلی علاقه داشتم با بچه‌های بزرگتر از خودم دوست شم. مثلا اول راهنمایی بودم اما دوستام همه سوم و چهارم دبیرستان بودن. با هم مشکلی نداشتیم و دو جور متفاوتی از بودن با هم لذت می‌بردیم. من به خاطر لذت همنشینی با آدم‌هایی که سن‌شون ازم بیشتره و اینکه احساس بزرگ بودن می‌کردم، اونا هم لابد با کم‌سن‌وسال‌تر از خودشون بیشتر شاد بودن.

الان برعکس شده! یعنی من از چند تا از دوستای صمیمی‌م بین 6 تا 8 سال بزرگترم. می‌دونی؟ این دوستام شادتر ن. دغدغه‌شون درس و ازدواج و خریدای دخترونه‌ست. ولی همدوره‌ای‌های خودم بیشتر مشغله‌ی ذهنی‌شون مادرشوهر و بچه و خرید خونه و مدرک دکترا ست. که خب مباحث جالبی نیستن و استرس میدن به آدم.

امروز فیس‌بوق و دوستای قدیمی رو پیدا کردم. یه شماره موبایلی ایمیلی هم ازشون گرفتم. چند تا رو هم که آنلاین دیدم و صحبت کردیم، همه‌ی حرف‌شون تلاش برای گرفتن دکترا بود و کار و اینا. همه هم برای همدیگه کلاس میذارن و سعی می‌کنن خیلی موفق به نظر بیان و پز بدن به صورت نامحسوس.

دوستی اینطوری به چه درد می‌خوره؟

عوض‌ش سر تمرین با یه دختری دوست شدم. متولد 70 ه. همیشه بهش میگم زشت نیست آدم متولد 70 باشه آخه؟ نیشخند

بعد لابد مستحضرید که مربی ما در واقع، عروس صاحب باشگاهه. عروس و مادرشوهر هر کدوم جداجدا میشینن کار خودشون رو انجام میدن و کلا کاری به هم ندارن اما وقتی هم با هم صحبت می‌کنن، لبخند می‌زنن یعنی مربی ما کلا موقع حرف زدن عمدا لبخند می‌زنه که عادت قشنگی‌ه و مادر شوهر ش هم به عنوان مخاطب، بی‌اختیار همینطور عکس‌العمل نشون میده.

بعد این دوست متولد 70 به طرز کاملا وحشتناکی فکر می‌کنه همه‌ی عروس‌ها و مادرشوهرها باید همیشه کارد و پنیر باشن و به خون هم، تشنه. هر دفعه با تعجب اینا رو نگاه می‌کنه و آروم میگه خدا شانس بده.

دیدم این طرز فکر منفی می‌تونه براش خیلی مشکل‌ساز شه. دارم روی ذهن‌ش کار می‌کنم دنیا رو انقدرا جدی نگیره. همیشه هم عین مادربزرگا یه لکچر نیم ساعت‌ه درباره‌ی مسایل مختلف دارم براش. آخرش هم میگم من همیشه از نصیحت بدم میومده اما تو حیفی. دل‌م نمیاد بهت نگم.

اون هم خیلی دختر جالبی‌ه. اصلا اصرار نداره همه چیز رو خودش تجربه کنه و این خیلی خوب‌ه.

نتیجه‌ی اخلاقی ماجرا اینکه تمام دوستان‌تون رو هم‌سن‌وسال خودتون انتخاب نکنید. متولدین دهه‌های قبل و بعد هم می‌تونن دوستای خوبی باشن براتون.

شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۱
نظرات ()
موضوع: خودشناسی
Share

Daisypath Happy Birthday tickers