دیگه نیفتاد

*اولین خاطره‌ای که از هولاهوپ دارم، مال وقتی‌ه که خیلی کوچیک بودم. دختر همسایه‌مون داشت هولاهوپ یاد می‌گرفت. به من هم گفت امتحان کنم. خب قاعدتا نتونستم بار اول. حلقه افتاد و من داشتم با سعی و تلاش، کمر م رو می‌چرخوندم الکی واسه خودم. مامان‌ش خندید، من هم لبخند زدم ولی دیگه هیچ‌وقت سراغ هولاهوپ نرفتم. کلا میونه‌م با ورزش خوب نبود.

پارسال با دوستان حرف هولاهوپ شد دوباره. من یه ساده‌ش رو داشتم. رفتم آوردم‌ش ولی خب، بازم نتونستم بزنم. دوستام هر کاری بلد بودن انجام دادن که من یاد بگیرم. از توضیح کتبی و شفاهی بگیر تا کلیپ ضبط کردن حتی ولی نشد که نشد.

آخر توی یوتیوب یه کلیپ آموزشی دیدم که خیلی جالب توضیح می‌داد. براتون میگم شاید به درد تون بخوره:

اول این رو بگم که اینطوری که من دیدم، حلقه‌ها سه نوع‌ن: ساده و سبک سبک، دندونه‌دار که برای لاغری‌ه و ژله‌ای یا جادویی که برای فرم‌دهی‌ه.

بعضیا با سبک راحت‌ن، بعضیا هم مثل من اصلا نمی‌تونن با سبک کار کنن و باید برن سراغ ورژن دندونه‌دار یا ژله‌ای. البته تحمل درد ش رو هم باید داشته باشید.

بعضیا راحت‌ن که پاهاشون جفت باشه موقع حلقه‌زدن. بعضیا پاها رو کمی فاصله میدن. بعضیا یه پا رو جلوتر میذارن.

بعضیا حلقه رو در جهت حرکت عقربه‌های ساعت می‌چرخونن، بعضیا برعکس‌ش یعنی پاد ساعتگرد. این اصلا قانون خاص نداره. باید ببینید چطوری راحت‌ترید.

کل‌ش هم اینجوری‌ه که حلقه رو از پشت می‌چسبونید به کمر تون. با شتاب حرکت‌ش میدین و سعی می‌کنید به تناوب با شکم و پشت کمر تون بهش ضربه بزنید تا بچرخه و نیفته. اول‌ش بهتر ه دور تون کاملا باز باشه و هیچ چیز شکستنی اطراف‌تون نباشه چون نمی‌تونین کنترل کنید و دائم حلقه کج میره و تلپ میفته، باید خم شید بر ش دارید یه پوزیشن دیگه رو امتحان کنید ولی در نهایت، همون روز اول می‌تونید یاد ش بگیرید.

اشتباه من این بود که فقط حلقه‌ی سبک رو امتحان کرده بودم ولی به محض اینکه رفتم خونه‌ی دوست‌م و دیدم با حلقه‌ی ژله‌ای اون راحت می‌تونم پنج تا بزنم، نور امید به قلب‌م تابیدن گرفت نیشخند اومدم خونه، با حلقه‌ی دندونه‌داری که داشتم تمرین کردم و تونستم صد تا بزنم بدون اینکه حلقه بیفته. هرقدر بخواین می‌تونین نگه‌ش دارین مگه اینکه خودتون خسته شید و شل بزنید که خب سرعت حلقه هم کم میشه سریع و نهایتا میفتهالانم انگار توی شکم‌م مشت خورده ولی خوشحال و راضی‌م. به درد این عادت کنم میرم سراغ هولاهوپ ژله‌ایییییییییی!

پ.ن: پارسال بهار!

/ 3 نظر / 131 بازدید
رهگذر دیوانه

من در کودکی استعداد شگرفی در این حلقه داشتم چنان که از راه رفتن برام ساده تر مینمود، کلا علاقه وافری به فراگیری هر انچه بیهوده مینمود داشتم و دارم [نیشخند]

فروغ

تاثیری که در لاغری داره هیچ حرکتی نداره موفق باشی

آفرين

يه روز تو مدرسه مسايقه داشتيم. تصور كن ده ها دختر همزمان با هم حلقه مي زدند. اين قدر قشنگ بود[رویا]