نعمت‌های بزرگ

ما همه‌مون خیلی نعمت‌ها داریم که قدر شون رو نمی‌دونیم. مثلاْ صبح بیدار میشیم از تخت، شیرجه می‌زنیم پایین. می‌دویم صورت‌مون رو بشوریم. این برامون یه روتین بی‌مزه‌س اما وقتی نتونی درست راه بری، همین میشه یه مصیبت. یعنی هنوز نخوابیده، فکر می‌کنی حالا صبح چطوری پاشم؟

5-4 روز بود از خونه بیرون نرفته بودم. کلی لودگی کردم سراغ عصا و واکر و ویلچر و حتی لوله‌ی جاروبرقی رو هم گرفتم اما واقعاْ دل‌م خیلی سوخت برای آدمای معلول و مریض که برای هر حرکتی به کمک نیاز دارن.

دیروز هم لنگان‌لنگان رفتم بیرون، یه دوری زدم. دیدم آقای عطاری دم در مغازه‌ش ایستاده. مثلاْ رو ش اون طرف بود و من رو ندید. رفت داخل. من هم دنبال‌ش. گفتم فلان چیز رو میخوام. رفت بگرده. بعد با نیش باز گفت چی شده؟ تصادف کردی؟

گفتم مگه معلوم‌ه؟ من فکر کردم حرکت‌م خیلی عادی به نظر میاد.

گفت نخیر. معلوم‌ه. کلی هم بهم خندید /-:

من هم دیگه بهش توضیح ندادم که فرهنگ استفاده از ژیلت رو نداشتم و اینطوری شدم. آبروی آدم میره به خدا ((:

/ 3 نظر / 3 بازدید
ریحانه

حالا تو فکر کن من چند نفر از این افراد که مشکل حرکتی رو دارند رو تو دانشگاهمون دیده ام که واقعا با هر تلاشی بود خودشون رو از پله ها بالا و پایین میبردند. یعنی واقعا انگیزه و همتشون ستودنیه. ادم خجالت میکشه از وقتایی که هدر میده اونوقت این افراد حتی با اینکه یک طبقه بالا و پایین رفتنشون یه ربع طول میکشه بازم میان دانشگاه

غزال

کاملا موافقم. دیگه پرحرفی نمیکنم.[نیشخند]

صفورا

[لبخند] خدایا بابت همه ی نعمتهای گرانبهات شکرگزاریم.