دوست نازنین من

*مامان من احتمالا کماکان معتقد ه آدم باید با کسی دوست شه که بشناسد ش!

و سیستر کماکان میگه آدم وقتی با کسی دوست نشده چطور می‌تونه بشناسدش؟

و من همچنان میگم آدم حتما در طرف مقابل چیزی دیده که خوش‌ش اومده - یک شناخت اولیه ولو سطحی - و بعد میره با طرف دوست میشه. از هرجا هم فهمید اشتباه کرده، باید برگرده. هیچ اشکالی هم نداره. گاهی هم نه. اشتباهی در کار نیست و خیلی هم خوش می‌گذره.

والا دوستی من و نازنین از بلاگ شروع شد. اون اوایل هر بار هم داشتیم چت می‌کردیم می‌گفتیم خدا رو شکر که ما زمان دانشگاه همدیگه رو نمی‌شناختیم وگرنه الان لیسانس نداشتیم.

بعد کم‌کم گفتیم خدا رو شکر زمان دبیرستان با هم دوست نشدیم وگرنه الان دیپلم هم نداشتیم.

و شب‌هایی مث دیشب که تا 4 صبح حرف می‌زنیم و می‌خندیم میگیم خدا به ما رحم کرده که زودتر از این حرفا با هم آشنا نشدیم وگرنه حتی سیکل هم نداشتیم. همیشه هم یا شوهرش صدا ش می‌زنه یا شارژ موبایل من ته می‌کشه یا خلاصه یه جوری میشه که به ناچار خدافظی می‌کنیم وگرنه ما حالاحالاها حرف داریم برای هم.

واقعا جالب‌ه. شاید اگه من نازنین رو اول توی دنیای واقعی می‌دیدم - هنوز هم ندیدم‌ش جز مقادیری عکس - هیچ‌وقت نمی‌رفتم سر حرف رو باز کنم و باهاش دوست شم چون کلا موجود تفلونی هستم و به این زودیا به کسی نمی‌چسبم.

جالب‌تر این‌ه که نازنین شبیه من‌ه واقعا و اصلا خوش‌ش نمیاد کسی از راه نرسیده باهاش پسرخاله شه. به زمان احتیاج داره.

خلاصه که دل‌تون نخواد کلا خیلی بهم خوش می‌گذره این شب‌ها.

پ.ن: آدما به دوستای متفاوتی احتیاج دارن. یکی برای درددل، یکی برای شوخی و خنده. یکی برای خرید و گردش، یکی برای مهمونی، یکی برای درس، یکی برای کار. کم پیش میاد یه دوست بتونه تمام این کارا رو با کمال میل برای آدم انجام بده و توی همه‌شون همراهی کنه.

شاید من سخت‌م باشه با دوستی مهمونی برم که مدل لباس پوشیدن‌ش اصلا شبیه من نیست و احتمالا اون هم همینطور.. اما اگه ما همکار باشیم و عقاید مربوط به پوشش کلا از رابطه‌ی ما حذف شه، بتونیم با هم خیلی خوب باشیم چون توی یه رابطه‌ی اون شکلی مسائل دیگه‌ای مطرح‌ن.

بعد فکر کن یه دوستی که عقاید ش خیلی شبیه من‌ه، برخلاف من مثلا اهل حرف جدی نباشه. این دوست برای درددل و مشورت خوب‌ نیست اما برای شوخی و خنده چرا.

البته آدم اول‌ش نمی‌تونه دقیق بگه رابطه چطوری پیش میره. ما معمولا دوستامون رو اینطوری تفکیک نمی‌کنیم اما گاهی پیش میاد. مث وقتایی که میگیم خرید؟ فلانی اهل پیاده‌روی نیست اما یه روز حتما دعوت‌ش می‌کنم. دل‌م برای شوخی و خنده‌هاش تنگ شده (-:

/ 3 نظر / 3 بازدید
آگی

واقعا هم همینه آدم نمیتونه بدون 1 شناخت سطحی بره سراغ دوستی با کسی بعدم که دوستها واقعا یه جایی تفکیک میشن مثل چیزی که گفتی [لبخند]

گلدونه

خوب تو كه پسر خاله نشدي دخترخاله شدي[نیشخند]

نازنین

[لبخند] تو خود ِ منی دختر. به من با خودم خوش می گذره... زیاد