قضاوت نکنیم

مد شده همه میگن قضاوت نکنیم! اما این بیشتر یه شعار روشنفکرمآبانه‌ست تا هر چیز دیگه‌ای چون بارها دیده‌م اونایی که به کار می‌برن‌ش،‌ دقیقاْ نمی‌دونن کی و کجا باید این رو بگن. و مطمئن‌م که منظور از این جمله، تعطیل کردن فکر و آکبند برگردوندن مغز به خالق‌ش نیست.

عزیز من که میای برای پست قبلی کامنت میدی، مطب یه پزشک، بقالی که نیست. والا شما بقالی هم تشریف ببری، شیر و ماست و ماکارونی و پودر ژله هم روی بسته‌بندی‌شون قیمت دارن و اینجوری نیست که طرف بگه جنس خودم‌ه و هر قیمتی دل‌م بخواد می‌فروشم. نمی‌دونم چه اصراری‌ه هر روز حس کنیم داریم توی جنگل زندگی می‌کنیم. خود شما هم از بی‌قانونی بد ت نمیاد انگار. حالا باز بیا بگو قضاوت نکن درباره‌ی من.

من همین‌م و برای ندیدن بدیهیات خودم رو گول نمی‌زنم. این ژست‌ها هم پشیزی برام ارزش ندارن. حروم‌خوری، حروم‌خوری‌ه. حالا یکی معتاد و کارتن‌خواب‌ه. از صندوق صدقات پول می‌دزده. یکی دکتر فوق تخصص‌ه. خیلی باکلاس میشینه توی مطب‌ش و پول و وقت مردم رو می‌دزده. دزد، دزد ه. باز من می‌تونم از یه بدبخت معتاد و فقیر بگذرم اما یه دکتر فوق تخصص چه توضیحی داره؟ از فشار گرسنگی اینطوری دزدی می‌کنه؟

ضمناْ یادآوری می‌کنم که گفتم همه‌ی پزشکا و همه‌ی آدما کلاْ مث هم نیستن. و فکر کنم باید بگم من آدم اصلاْ آدم انتقادپذیری نیستم و ترجیح میدم از اعمال دیگران چیزی یاد بگیرم تا از سخنرانی‌هاشون.

/ 6 نظر / 5 بازدید
Moin

راحت باشید

ریحانه

این معین چی میگه.. یه کلام بگو وقتی نمفهمی حرف نزن...مجبور نیستی که کامنت بذاری.....اه اه حرصم میگیره از اینهایی که وقتی راجع به چیزی هیچی نمیدونن راجبش نظر هم میدن.... به قول خودت کاملا ژست روشنفکری[عصبانی]

Moin

ریحانه خانم ، نظر می دونید یعنی چی ؟

Moin

هر کسی از ظن خود شد یار من

گلدونه

به نظر من هم پزشكي كه ميدونه با گرفتن مريض زياد خواه ناخواه مجبوره از وقت هركسي كم كنه تا به همه برسه كارش يه جور دزديه. دزدي تو كاره دزديه كم كاريه.