پست‌فطرت

*در اینکه خیلی بی‌ادب شده‌م و صفات بد رو راحت به کار می‌برم، شکی نیست. پس کسی نیاد درس ادب و اخلاق بنویسه لطفاْ. یه ماجرایی رو براتون تعریف می‌کنم. چند دقیقه چت نکنید، تی‌وی تماشا نکنید، حواس‌تون اینجا باشه لطفاْ.

فرض کنید دختر مجردی هستین که توی محل کار تون با کسی آشنا میشین. ازتون خواستگاری می‌کنه و شما قبول می‌کنید چون معتقد ین پسر خوبی‌ه و شما هم خوب می‌شناسید ش. بعد از 2 سال که از زندگی مشترک‌تون می‌گذره، آقا تصمیم می‌گیرن خونه بخرن. حساب کتاب می‌کنن و طبیعتاْ پول کم میارن! اینجور وقت‌ها زن خونه‌دار رو که شکل جعبه‌ی طلا و جواهرات می‌بینن مردها، زن کارمند که شکل چک و پول و وام و پس‌انداز هم هست.

طبیعتاْ شما هر کاری از دست‌تون برمیاد انجام میدین. طلاهاتون رو میارید وسط. کادوهای سر عقد تون حتی. پس‌انداز تون - به هر حال شما همیشه دیرتر از شوهر تون میایین خونه و چون مجبورین اضافه‌کاری هم کنین، حقوق و پس‌انداز دارین به هر حال - خلاصه هر چی دارین. در عوض چی میخواین؟ 2-1 دونگ از خونه‌ای که قرار ه خریداری بشه چون دارید از پول و طلا و سرمایه‌تون میذارید و این حق طبیعی‌تون‌ه.

حتی اگه خونه‌دار هم باشید، تا وقتی از خرج‌تون و چیزایی که دل‌تون میخواد نزنید، پولی جمع نمیشه که بشه باهاش خونه خرید! پس باز هم این حق شما بوده که جمع شده و نهایتاْ شده یه پول قلمبه برای خرید خونه.

خب؟ حالا فکر کنید طرف مقابل، اون آقای گردن‌کلفت در پست‌ترین حالت ممکن برای اینکه حق شما رو بخوره و یه هل پوک هم به اسم‌تون نکنه چه جوابی می‌تونه بده؟ واقعاْ فکر کنید چه جوابی میشه داد؟ بنویسین برام..

بدترین چیزی که به ذهن من رسید این بود که «پول و طلای تو قد یک دونگ خونه نمیشه. پس اینا به عنوان قرض پیش‌م بمونه. بعداْ همینقدر پول و طلا بهت پس میدم اما سهمی از خونه بهت نمیدم.» این پست‌فطرتانه‌ترین جواب ممکن توی ذهن من بود.

شوهر نسبتاْ محترم دوست بنده فرموده‌اند «ما فقط 2 سال‌ه ازدواج کرده‌ایم و من خوب نمی‌شناسم‌ت! پس سهمی از خونه‌م بهت نمیدم.»

آدم نمی‌سوزه واقعاْ؟ بعد دوست خنگ بنده حتی نگفته «چطور من رو نمی‌شناسی اما طلاهام رو می‌شناسی؟!» حتی نکرده طلاهاش رو پس بگیره. کماکان کله‌ی صبح میره سر کار و شب برمی‌گرده. من نمی‌فهمم وقتی آدم داره زندگی‌ش رو می‌کنه، چه مرضی‌ه ازدواج کردن با مردایی که از مردونگی فقط قد دراز و صدای کلفت و ... رو بلدن؟!

/ 3 نظر / 5 بازدید
بانوی بهمن ماه

یعنی واقعا آدم دردش میاد ! منم خیلی دیدم طرف همون شب اول ازدواج هرچی کادو و طلا و شاباش و ایناها گرفته به هوای گرفتن خونه و ماشین و خیلی چیزای الکی از دختره بدبخت میگیرن .ماهم ساده دل فکر میکنیم داریم از خودمون ایثار و از خودگذشتکی نشون میدیم ولی همش حماقته ! اونم برای مردای این زمونه [خنثی]

گلدونه

خو اونوخ رو چه حساب خانمش ميخواد بهش پول بده؟ مگه بعد دوسال شوهرشو نشناخته؟ بخصوص شوهري كه همچين حرفي ميزنه.[عینک]

مرد دلتنگ

سلام واقعا تلخ بود البته نباید یه طرفه با قاضی رفت و باید توی زندگی اینها بود تا معنای هر رفتاری رو فهمید چون ممکنه بعضی چیزا بین شون باشه که ما ندونیم اما اگههمه چی اینجوری باشه که شما می فرمایید ایشون هم پست فطرت ب معنای واقعی هستن هم بسیار بدون شرافت