فیلسوفانه

*ابن سینا: من در میان موجودات از گاو خیلی می‌ترسم زیرا عقل ندارد و شاخ هم دارد!

نارسیس: لشکر گوسفندان که توسط یک شیر اداره می‌شود، می‌تواند لشکر شیران را که توسط یک گوسفند اداره می‌شود، شکست دهد.

جورج برنارد شاو: مدت‌ها پیش آموختم که نباید با خوک کشتی گرفت. خیلی کثیف می‌‌شوی و مهم‌تر آنکه خوک از این کار لذت می‌برد.

مونتسکیو: آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد، به زودی موفق می‌گردد ولی او می‌خواهد خوشبخت‌تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت‌تر از آنچه هستند، تصور می‌کند.

انیشتین: دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور، بلکه به خاطر کسانی که شرارت‌ها را می‌بینند و کاری در مورد آن انجام نمی‌دهند.

نلسون ماندلا: بگذار عشق خاصیت تو باشد، نه رابطه‌ی خاص تو با کسی.

آلبرت انیشتین: مرد به این امید با زن ازدواج می‌کند که زن هیچ‌گاه تغییر نکند. زن به این امید با مرد ازدواج می‌کند که روزی مرد تغییر کند و همواره هر دو ناامید می‌شوند.

جمله‌ی «نگران نباش، درست‌ش می‌کنیم.» از مقدس‌ترین عبارات دنیاست. فکر می‌کنم کسانی که روزی این جمله را از کسی می‌شنوند، جزء آدم‌های خوش‌شانس دنیا به حساب می‌آیند. «نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.»

چارلز استیون هامبی: خودفریبی به این صورت بیان شده است که انگار روی وزنه‌ای ایستاده‌اید تا خود را وزن کنید، در حالی که شکم‌تان را تو داده‌اید.

الیزابت استون: بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست. با این تصمیم می‌گذارید که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد.

جی.‌ام.بری: می‌شود از امشب قانون تازه‌ای در زندگی بنا بگذاریم؟ همواره بکوشیم قدری بیش‌تر از نیاز، مهربان‌ باشیم.

الکس تان: شاید چشم‌های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک‌هایمان شسته شوند، تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف‌تری ببینیم.

انتوان چخوف: دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی‌استعدادی آنها را آشکار می‌کند.
 
ارد بزرگ: هیچ‌گاه امید کسی را ناامید نکن. شاید امید، تنها دارایی او باشد.

افلاطون: من هیچ راه مطمئنی به سوی خوشبختی نمی‌شناسم اما راهی را می شناسم که به ناکامی منجر می شود. گرایش به خشنود ساختن همگان.

وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن، چون وقتی که داری سقوط می‌کنی، از کنار همین آدمها رد می‌شوی.
/ 0 نظر / 4 بازدید