همسایه‌های جهنمی

*امیدوارم این همسایه‌ پشتی ما مستاجر باشه و روزی برسه که از اینجا برن و یکی بهتر جا شون بیاد وگرنه همه‌مون دیوانه میشیم از دست‌شون. یه مدت تا عصر ساکت بودن. بعد صدای جیغ زن و فحش دادن‌هاش و صدای بلند مرد و جواب دادن‌هاش - که انصافا مودبانه‌تر از زن بود - میومد. گاهی می‌شد نیم ساعت متوالی دعوا می‌کردن بدون اینکه نفس بگیرن حتی.

چند وقت بعد صدای گریه‌ی بچه‌شون هم اضافه شد.

دیشب زن سر بچه فریاد می‌زد: ساکت باش! چرا انقد بی‌ادبی تو؟ و هی تکرار می‌کرد چرا انقد بی‌ادبی تو؟ هی جیغ زد و گفت بی‌ادبی تو. ولی مسلما جوابی نمیومد. بچه‌ای که جز قان و قون هیچی بلد نیست، چه جوابی بده آخه؟

چند ساعت بعد صدای بلند زن میومد: چشم، چشم، دو ابرو، چشم، چشم، دو ابرو...

دارم فکر می‌کنم واقعا یکی دل‌ش ضعف میره برای بچه و خدا بهش نمیده. یکی هم به وضوح عصبی‌ه و مشکل داره، راحت بچه‌دار میشه و بچه رو هم مث خودش عصبی بار میاره. دل‌م برای اون بچه می‌سوزه. نمی‌فهمم اینها که با هم مشکل دارن چرا بچه‌دار میشن؟ چطور فکر می‌کنن اینجوری بهتر ه؟ علم روان‌شناسی میگه زوج‌هایی که روابط خوبی دارن، با بچه‌دارشدن کماکان روابط‌شون خوب باقی می‌مونه در کل. اما اونهایی که با هم مشکل دارن، با بچه‌دارشدن رابطه‌شون بدتر میشه. متاسفانه نه ما دنبال دونستن هستیم، نه این آموزش‌ها اجباری‌ه. خیلیا فقط دنبال خطخطی کردن صفحه‌ی دوم شناسنامه‌ن که از قافله عقب نمونن. این هم نتیجه‌ش.

/ 4 نظر / 5 بازدید
ساحل

[متفکر]همین دیگه!منم تنها به این دلیل هیچوقت اقدام به شوهر دار شدن نمیکنم دیگه![نیشخند] (میخوام ادامه تحصیل بدم دیگه از مد رفته این جدیده بهتره کلاس داره!)

نگارین

اونم تو این گرونی، بچه صد در صد اختلاف موجود رو بیش تر می کنه [نیشخند]

آیبک

بچه دار شدن هم مثل ازدواج و تحصیل و خیلی کارهای دیگمون کلیشه است. بعد ازدواج همه بچه دار می شن پس ما هم میشیم!

گلدونه

جدن كه چه الاغهايي مادر ميشن[عصبانی]