خوش به حال اموات

میگن فقط مرده‌ها ن که استرس ندارن! یعنی آدم تا زنده‌ست، بالاخره سوژه هست برای ناراحتی و حرص خوردن‌ش. کاش از این آدمای دل‌گنده و کمی بی‌خیال بودم. حالا بی‌خیال هم نه، اما آسون‌گیر و خونسرد.

توی خاندانی که همه بی‌اعصاب و استرسی‌ن و حتی بعضیا گوزگنبدکن و کولی هم هستن، هیچ بچه‌ای خونسرد و ریلکس درنمیاد مسلماْ. حالا من خودم رو بکشم! باز هم تربیت و محیط به طبیعت و ژن نمی‌چربه به نظرم. یعنی تا تقی به توقی بخوره، بازمی‌جویم روزگار وصل خویش.

آیکون مریمی روان‌شناس، فیلسوف و ادیب

/ 7 نظر / 5 بازدید
غزال

منم عاشق این ادمهای خونسردم البته به شدت اینا منو حرص میدن. عزیزم این مدرکی که هنوز جوهرش خشک نشده مدرک ارشد بود دیگه. خداییش بعد از گرفتن لیسانس حرص نخوردم. الان دیگه وقتشه برم سر کار مگه نه؟؟؟

گلدونه

آيكون خيلي لايك! اون گوز گنبد كن خيلي جالب بود عاشقش شدم [قهقهه]

مهرنوش

اصلا ربطی نداره مریمی! منم تقریبا توی یه همچین شرایطی ام.. مامانم خیلی استرسی ه.. بابام خیلی زودجوش و عجول و کم صبر.. من و داداشم کاملاً برعکسیم.. داداشم که کلاً اسلوموشنه! منم استرسم فقط توی شرایط خاص مثه کنفرانس و امتحانه! خانواده ی مادری و پدری م هر دوتا شلوغ و پر سر و صدان.. من خیلی آروم و خونسرد! یا مثلا بابام خیلی خجالتی ه و راحت نمیتونه با کسی ارتباط برقرار کنه... من تقریبا با کل دانشگاه دوستم !.. اصلا ربطی به خانواده و ژنتیک و شرایط نداره! هر جور دلت میخواد باش..هر جور راحتی و لذت می بری.. نسبت به بقیه و اظهار نظرهاشون هم سعی کن بی تفاوت باشی و اهیمت ندی، خودشون کم کم عادت میکنن.. منم اوایل خیلی اذیت شدم..خیلی جاها دوست نداشتم برم، از سر و صدای بچه ها کلافه میشدم و نمیرفتم خونه مادرجونم بعد همه بدشون می یومد از این رفتارم و کلی گله میکردند.. اوایل کلی بهم غر زدند..اما حالا همه مراعاتمو میکنن و براشون جا افتاده که آدما با هم فرق دارن و قرار نیست همه مثه خودشون باشن!!تو هم هر جوری راحتی باش، بقیه کم کم عادت میکنن. خودتو اذیت نکن!

نینا

عزیزم من بعضی از مطالبت مثل شعر یا کپی پیست هات تو فیس بوکم گزاشتم راضی باش ازم و ژن خیلی موثره موافقم

مریم

وااا استرس قیامت کم استرسه؟ :|

ابرقدقد

[قهقهه] گوزگنبدکن!!!! خیلی پرمغزه. کاملن گویاست