آدمیزاد مثلا!

*در گذشته موجودات درازگوش 4پایی را که زبان آدمیزاد نمی‌دانستند و از قوه‌ی درک و شعور بی‌بهره بودند، خر می‌نامیدند و نام‌ش، صفت آدمیزادگانی بود که گویا از شعور بهره‌ی کمی داشتند.

بنا به تعاریف جدید، خر آدمیزادی دوپاست وقتی در خیابانی تاریک، پایش را روی پدال گاز می‌فشارد و به جای ترمز زدن، چراغ می‌زند و ممکن ست چند نفر را زیر بگیرد اما اهمیتی نمی‌دهد و دل‌ش خوش است که ماشین دارد و دست فرمان‌ش خوب است و احیانا ممکن است چند دقیقه زودتر به منزل برسد.

موجود دوپایی که اسم‌ت را آدمیزاد نهاده‌ای، آنها که در خیابان راه می‌روند از زیر بته عمل نیامده‌اند. جانی دارند که برایشان عزیز است و خانواده‌ای دارند که منتظر شان است. امشب خیلی مرا ترساندی و همانجا از ته دل آرزو کردم خوشی سوار کردن آن ضعیفه که به تو تذکری نداد تا منزل از دماغ‌ت درآید و کوفت‌ت بشود. زبان خوش که نمی‌فهمی. شاید اینطوری بهتر بتوانی درک کنی زهر شدن یک عصر پاییزی دقیقا چه مزه‌ای دارد.

/ 9 نظر / 6 بازدید
پریوش

این چه زبانیه ولی دلچسب بود

رودابه ایرانی

حرف دلموزدی بانوجان...ضمنابیمه هم که دارن خیالشون ازدیه هم راحت است.

ساحل

ای بابا انگار همه دست بدست هم دادن زیرت بگیرنا!

ادریس یگانه فر

ما ایرانی ها جالبترین موجودات رویه زمین هستیم. این رو برونو بوزتیbrono bosseti کارگردان فیلم های کوتاه ایتالیایی می گه وقتی فکر می کنم می بینم راست می گه. با همه دنیا فرق داریم تو لباس پوشیدن آرایش کردن درس خوندن مسافرت رفتن ورزش کردن حتی تویه حرف زدن. تو هیچ کجای دنیا مثل ما غیبت نمی کنن دروغ نمی گن تهمت نمی زنن و.... خلاصه ما خیلی باحالیم

asal

الهیییییی چقدر عصبانی هستی[بغل] مامانم همیشه میگه وقتی چیزی از خدا میخوای دعا کن قبلش جنبه ی داشتنش رو بهت بده. این راننده هم اگه همچین دعایی کرده بود الان اینقدر تورو عصبانی نکرده بود. انشا... که همه ی آدمها جنبه ی استفاده از امکاناتشون کسب کنن

ساحل

آره دیگه همون یارو که دنده عقب میومد عنوان پستت بی فکر بود!

[گل]

ساحل

بمن میگن خواننده دقیق!!![نیشخند]